Önismeret és önkifejezés: Erőszakmentes kommunikáció workshop

Tartja: Pogány Anikó, erőszakmentes kommunikáció tréner, a Szim Salom tagja

Időpont: 2024. szeptember 4. szerda 17:30
Helyszín: Bálint Ház / Maceszgombóc terem

A program izgalmas új projektünk keretében kerül megszervezésre, melynek célja, hogy a következő fél évben erőszakmentes kommunikáció workshopjainkkal erősítsük a közösségi kapcsolatok minőségét, a Tikkun Olam – a világ meggyógyításának jegyében.
 
Részletek a levél alján és a Facebook eseményben:
 
Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken lehet:
https://forms.gle/Svxk5PgawUEVEjt16
vagy az info@szimsalom.hu email címen.
 
PROGRAM:
17:00- Gyülekező (frissítők)
17:15 Köszöntő: Árvai Péter, a Szim Salom Progresszív Zsidó Hitközség alelnöke: A progresszív zsidóság értékei – Hogyan jelennek, jelenhetnek meg ezek az emberi életben és a társadalomban?
17:30-19:30 Erőszakmentes kommunikáció workshop (tartja Pogány Anikó, erőszakmentes kommunikáció tréner)
19:30-19:45 szünet (frissítők)
19:45-20:45 Az erőszakmentes kommunikáció spirituális vetülete: Az erőszakmentes kommunikáció több, mint technikák és gyakorlatok összessége. Rendszerszemléletű módszertana mögött egy életszemlélet áll, amelyből egy életmód fakad. Hogyan köszön vissza ez az életszemlélet a különböző vallások (zsidóság, kereszténység…) tanításaiban és szekuláris tanításokban, a humanisztikus pszichológiában? Rövid kiselőadásokban ismerjük meg ezek alapjait, illetve a résztvevők kiscsoportokban saját egyéni, személyes világnézetükre és meggyőződésükre nézhetnek rá, és köthetik össze azt az erőszakmentes kommunikáció szemléletével és gyakorlatával.
 
Lehetőség van a programnak csak az első, erőszakmentes kommunikáció workshop részén részt venni. A workshop interaktív, gyakorlati és sajátélmény-centrikus. Megismerjük az erőszakmentes kommunikáció alapjait, és a mindennapi élet leggyakoribb helyzeteire alkalmazva próbáljuk ki módszereit játékokon és gyakorlatokon keresztül:
– A kritika helyett: Hogyan mondjam el, ha valami bánt?
– A bocsánatkérés csapdája: Mire van szüksége valójában, ha megbántottam?
– Önvád és önkritika: Belső erőszak – a legnagyobb kártevő
– A nemet mondás művészete és a nem fogadása
– A köszönöm mögé menni: Az elismerés és hála kifejezése – az emberiség nem használt csodafegyvere
és sok más, a résztvevők által hozott helyzet gyakorlati feldolgozása.
 
Mind a Bálint Ház, mind a Szim Salom Hitközség befogadó tér és biztonságos hely, így erre az eseményre is szeretettel várunk minden embert nemre, korra, világnézetre vagy vallásra, szexuális orientációra és identitásra való tekintet nélkül. Párok, barátok, családtagok, ismerősök is jöhetnek, akik saját kommunikációjukra szeretnének együtt ránézni és közösen tanulni valami újat.
 
Várunk szeretettel!
 
“Az erőszakmentes kommunikáció legnagyobb hozadéka számomra azt hiszem az volt, hogy nem kell megváltoznia se neki, se nekem ahhoz, hogy közelebb tudjak kerülni azokhoz, akiket szeretek.”

Korábbi bejegyzés:

Következő bejegyzés: