A Detroit (USA) melletti Temple Emanu-El reform zsinagóga 25 fős felnőtt csoportja Joseph Klein rabbi vezetésével érkezett látogatóba hozzánk május 3-án kedden este 6-tól.
A vendégeknek és az érdeklődő közösségi tagjainknak Radvánszki Gábor alelnök, Budai Miklós kántorunk és Radvánszki Péter rabbinövendék tartott előadást (vetítéssel, fotókkal, sztorikkal) a Szim Salom történetéről, a magyar zsidóság történelméről, helyzetéről. Az érdeklődő vendékek kérdésekkel bombázták előadőinkat, kántorunk pedig többekt közt a “Szól a kakas már…” híres dalt is előadta nekik. A beszélgetés végén a vendégek megtekintették a Tóra tekercset és a Péter Vladimir által készített tóraékszereket.
A Temple Emanu-El közösségéről:
Az 1952-ben megalakult zsinagóga Detroit északi külvárosainak növekvő zsidó lakosságát hivatott kiszolgálni. Az 1975-ben felavatott Klein rabbi 1997 óta szolgálja ezt a közösséget. A Temple Emanu-El a legtöbb észak-amerikai reform zsinagógához hasonlóan a Union for Reform Judaism szervezet tagja, és így egyben a World Union for Progressive Judaism tagja is a Szim Salommal együtt.
Vendégeink zsinagógájáról bővebbet a honlapjukon lehet megtudni.